Christopher Green i Brendan Canty gośćmi specjalnymi

Christopher Green i Brendan Canty (tak, tak, ten z Fugazi) będą naszymi gośćmi specjalnymi w tym roku. 

Brendan Canty jest członkiem założycielem i perkusistą zespołów Fugazi i Rites of Spring. Przygodę z tworzeniem muzyki, nagrywaniem płyt i kręceniem filmów w Waszyngtonie rozpoczął już w roku 1980. Jest producentem licznych płyt, m. in. wykonawców takich jak Ted Leo, The Make Up, czy the Thermals. Stworzył filmy dla artystów pokroju Wilco, Eddie Veddera czy Death Cab for Cutie. Bogate archiwum dokonań Brendana dostępne jest na stronie internetowej jego firmy producenckiej Trixie.  

 

www.trixiefilm.com/work

 

Christoph Green od szesnastu lat jest ważną postacią w waszyngtońskim środowisku filmowym. Jest cenionym grafikiem i reżyserem, a także współwłaścicielem Trixie Film, firmy którą założył wraz z Brendanem Canty w roku 2004. Jest współproducentem i reżyserem licznych związanych z muzyką filmów, m. in. dla Pearl Jam, Eddie Veddera, Death Cab for Cutie, The Decemberists, The Shins i Wilco. Poza filmami dokumentalnymi, firma Trixie ma na koncie wiele popularnych reklam telewizyjnych, reklam społecznych, a także komercyjnych i społecznych kampanii reklamowych.

Christoph Green jest współreżyserem i producentem opowiadającego o festiwalu Solid Sound Music filmu Every Other Summer (Co drugiego lata), który swą premierę miał wiosną 2015. Obecnie zajmuje się postprodukcją dokumentu The Liberation, który opowiada historię rewolucyjnego programu wychodzenia z biedy poprzez przygotowanie do zawodu kucharza w DC Central Kitchen.  

 

Christoph Green jest również utytułowanym grafikiem telewizyjnym, którego zleceniodawcami są między innymi Discovery Channel, Krajowy Komitet Partii Demokratycznej, związek zawodowy kierowców the International Brotherhood of Teamsters, kanał telewizyjny TV Land czy organizacja the National Medals of Science and Technology.

 

www.trixiefilm.com/work