Wojciech Woźniak z formatem 6 x 6

Wojciech Woźniak będzie kolejnym reprezentantem sztuk wizualnych podczas FONOMO. Pokaże specjalnie na tą okazję stworzone zdjęcia i jak zapowiada, zagra też kameralny koncert. 

"Prezentowane fotografie pod wspólnym tytułem „Still-Lifes” to drobne i niepozorne fragmenty otaczającego nas świata. Celowo powracam do ukochanego formatu 6x6 rejestrując na kliszy związek czasu, miejsca, wewnętrznego dialogu i ciszy.

Proces tworzenia muzyki i fotografii jest bardzo podobny. Impuls, przypadek i wartość magiczna mają wpływ na obraz czy dźwięk i powstającą muzykę. Zarówno tworzona muzyka jak i prezentowane w cyklu fotografie po przez  aurę niedopowiedzenia, niedookreślenia pozostawiają odbiorcy przestrzeń subiektywnej interpretacji."

 

Wojciech Woźniak ur. 5 maja 1964 r. w Bydgoszczy. Fotografik i muzyk. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików. Od 1996 r. fotograf w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Autor kilkunastu wystaw indywidualnych oraz uczestnik kilkudziesięciu wystaw zbiorowych w kraju i na świecie. Współzałożyciel i basista zespołów muzycznych: Variete i The Cyclists. 

Z zespołem Variete twórczo pracował w latach 1983-2006 będąc kompozytorem muzyki do albumów, które już znalazły swoje miejsce w historii muzyki polskiej : "Bydgoszcz" (1986), "Variété" (1993), "Koncert Teatr STU" (1995), "Wieczór przy balustradzie" (1996), "Nowy materiał" 2004r.  Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie.

W 2006r. tworzy z Jackiem Buhlem, Danielem Mackiewiczem i DJ Grzaną freebeatowy zespołu The Cyclists, z którym wydaje bardzo dobrze przyjęte płyty  "Gymnastics" (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013)

Obecnie wspólnie z Markiem Malinowskim wchodzi w skład  Tria Rafała Gorzyckego oraz  współpracuje z kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej Mariuszem Ziembą.