Sławek Janicki - Qba Janicki - NO ART Artur Lis (PL)

17.10.2020, godz. 19.00

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
ul. Marcinkowskiego 12-14


Sławomir Janicki i Qba Janicki – wystąpią na Fonomo w specjalnym projekcie z udziałem artysty wizualnego Artura Lisa. 
 

Sławek Janicki to kontrabasista, współzałożyciel i współwłaściciel legendarnego bydgoskiego klubu MÓZG, a także producent i filmowiec. Działalność artystyczną rozpoczął w połowie lat 80. ubiegłego wieku. Od ponad 25 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej, koncertując w Europie i Australii. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej, jako najczystszej formie tworzenia muzyki.

 

Qba Janicki – Od najmłodszych lat miał okazję grać z wieloma artystami związanymi z klubem MÓZG. W ciągu ostatnich 15 lat zagrał setki koncertów m.in. z Jerzym Mazzollem, Sławkiem Janickim, Roscoe Mitchell, Tomaszem Sroczyńskim, Toshinori Kondo, Peterem Brotzmannem czy Fredem Frithem. Aktualnie gra w zespołach Malediwy, Kondensator Przepływu, Wojtek Mazolewski Quintet oraz w duecie z kompozytorką Teoniki Rożynek. Komponuje muzykę na potrzeby teatru, jest producentem, a od roku 2020 można go usłyszeć na antenie Radia Kapitał w autorskiej audycji WARSTWY.

 

Artur Lis – scenograf, VJ, performer, tworzy animacje, instalacje interaktywne, mapping, montaż, postprodukcję filmowo – telewizyjną, wszechstronny “dziadzio” sztuk wizualnych. Kreacyjną prowokację minimalistycznym no artem rozpoczął w 2005r. Związany z wieloma znaczącymi festiwalami, zespołami i instytucjami. Prelegent międzynarodowych konferencji na temat nowych mediów w sztuce. Przyczajony developer nowych technik wizualnych, których premiery często można zobaczyć w miejskim undergroundzie. no art (świadomie znikający) „nieartysta” multidyscyplinarny łączy geometryczną architekturę z organicznym fluidem i programowaniem wizualnym. Pracuje na krawędzi rozpoznawalności z podświadomym przekazem. Jego prace pokazywano na kilku kontynentach. Doktorant na Wydziale Intermediów na Krakowskim ASP.