Jaząbu Trio + Basia Żach (PL)

17.10.2020, godz. 20.00

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy,
ul. Marcinkowskiego 12-14


Jaząbu Trio – Marek Kądziela, Wojciech Jachna i Jacek Buhl, czyli ¾ zespołu JAZĄBU w repertuarze co najmniej wizualnym. Wspomagani pracami Basi Żach, przygotowali materiał zdecydowanie wyskakujący z ram gatunkowych, a wskakujący do ram obrazowych.
 

Marek Kądziela – gitarzysta , kompozytor, innowator, poszukujący nowych brzmień iwyzwań muzycznych. Muzyk aktywnie koncertujący oraz doświadczony pedagog ianimator kultury.
 

Wojciech Jachna – trębacz i improwizator. W jego dorobku znajduje się przeszło 30 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope oraz trójmiejskimi Mordami.
 

Jacek Buhl – perkusista związany z bydgoskim klubem Mózg i muzyką improwizowaną. Grał w zespołach yassowych – Trytony i 4Syfon, należał do The Cyclist i międzynarodowej formacji Spejs. Obecnie na stałe współpracuje z zespołem Alameda 5 i z Wojciechem  Jachną, ponadto tworzy kwartet z Maksymilianem Gwincińskim, Jarkiem Majewskim i Krzysztofem Ostrowskim.
 

Basia Żach – ilustratorka, artystka wizualna, arteterapeutka. Zainteresowana oddziaływaniem, wymianą, stymulacją i interpretacją odczuwanych bodźców. Jest zafascynowana połączeniem dźwięków z obrazem i ich odbiorem zmysłowym na wielu poziomach.