5G "Movie Your Guitar"

08.10.2020, czwartek, godz. 19.00

Świecie - Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji, ul. Wojska Polskiego 139
 

09.10.2020, piątek, godz. 19.00
Szubin - Muzeum Ziemi Szubińskiej, ul. Szkolna 2

 

10.10.2020, sobota, godz. 19.00
Nakło nad Notecią - Notecki Ośrodek Kultury, Aleja Mickiewicza 3

 

Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny. 

Ilość miejsc ograniczona. 5G „MovieYour Guitar” – gitarzyści na scenie, animacje na ekranie.
 

Obowiązkowa pozycja dla fanów gitarowych brzmień oraz eksperymentów muzycznych.  Ale nie tylko dla nich – ucieszą się także miłośnicy kina animowanego. Pięciu  gitarzystów - multiinstrumentalistów związanych z bydgoską sceną muzycznej alternatywy zagra skomponowane przez siebie utwory do filmów polskich animatorek. Zapraszamy na koncert grupy 5G w ramach projektu „MovieYourGuitar”.  

 

Marek Maciejewski, Artur Maćkowiak, Sławomir Szudrowicz, Wojciech Kotwicki i Adam Kempa - to oni tworzą skład grupy 5G powstałej w ramach projektu MovieYourGuitar.  Muzycy są doskonale znani bydgoskiej (i nie tylko bydgoskiej) publiczności chociażby z występów w zespołach takich jak Variété, Something Like Elvis, 3moonboys, Potty Umbrella i Godot.

 

W ramach Prologu 9. Fonomo Music & Film Festival, wspólnie staną na scenie i zaprezentują sześć nowych utworów skomponowanych specjalnie do filmów animowanych polskich artystek. Każdy z muzyków stworzył utwór do wybranego wcześniej filmu - wśród nich jest krótkometrażowa animacja „Kwadratura koła” wywodzącej się z Bydgoszczy znakomitej reżyserki Karoliny Specht, której filmy pokazywane były na najważniejszych festiwalach kina animowanego na świecie. Muzykę inspirowaną jej filmem skomponował Artur Maćkowiak. Zobaczymy także „Porozmawiaj z nią” w reżyserii Agaty Prętki (muzyka Adam Kempa), „Obce ciało” Marty Magnuskiej (muzyka Sławek Szudrowicz) i  abstrakcyjny film animowany „Kinki” (reż. Izumi Yoshida), do którego muzykę skomponował Wojciech Kotwicki. Będzie też niezwykle barwa i dynamiczna animacja „Moko” Marty Szymańskiej, która jest artystyczną wariacją na temat polinezyjskiej kultury i mitologii – do tego obrazu muzykę stworzył Marek  Maciejewski. Finał koncertu to wspólne dzieło grupy 5G skomponowane do obsypanego nagrodami filmu „Kreatury” polsko-brytyjskiej artystki, Tessy Moult-Milewskiej.

fot. Darek Gackowski