"W DRODZE" - premiera podczas FONOMO Festival

Film "W drodze" nakręcony na podstawie książki Jacka Kerouac'a będzie miał swoją bydgoską premierę podczas FONOMO Music & Film Festival !
Pokaz odbędzie się 19 października o godz.19:00. Udało się to dzięki współpracy festiwalu z Kinem Orzeł.
Zobaczcie zwiastun...
Młody pisarz Sal Paradise (SAM RILEY), jego nieobliczalny przyjaciel Dean Moriarty (GARRETT HEDLUND) oraz jego wyzwolona dziewczyna Marylou (KRISTEN STEWART) razem ruszają w wyprawę po Ameryce. Podróżują kradzionymi samochodami, szukając totalnej swobody, radości, szalonych przygód i wolnej miłości.

Jack Kerouac napisał kiedyś do Neala Cassady’ego: „Zrewolucjonizuję literaturę amerykańską i będę pił szampana z gwiazdkami Hollywoodu”.
Udało mu się spełnić tę pierwszą zapowiedź, ale co do drugiej, to przegrał w przedbiegach, choć wcale nie dlatego, że nie starał się zrealizować swoich planów. Kiedy w 1957 roku z maszyn drukarskich schodziły jeszcze ciepłe egzemplarze „W drodze”, pewny siebie Kerouac wziął pióro do ręki i napisał list do Marlona Brando (odnaleziony w 2005 roku). Podsunął aktorowi świetny pomysł: Brando kupi prawa  do „W drodze”, żeby nakręcić film na podstawie tej powieści. Marlon zagra w nim Deana, a Jack - Sala.