Jacaszek  z zespołem gra muzykę filmową

Jacaszek zaprezentuje „ilustracyjną" część swojego dorobku, w nowo zaaranżowanych wersjach. Koncertowi towarzyszyć będą wizualizacje złożone z fragmentów filmów, do których artysta komponował muzykę.

Skład zespołu uzupełnią:  

Ania Smiszek Wesołowska - wiolonczela,  

Natalia Grzebała - wokal,piano,  

Joanna Jamioł - wokal,  

Carlos Pena-Montoia - harfa
 

Michał Jacaszek - kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Autor 7 albumów wydanych m.in w wytwórni Touch,Ghostly Internattional, Miasmah,Gusstaff. Ponadto ma na koncie ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Jest jednym z kuratorów Festiwalu C3 /Club Contemporary Classical/. Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Mieszka w Gdańsku.

Ważną rolę w twórczości kompozytora pełni współpraca z twórcami filmowymi i teatralnymi. Za muzykę skomponowaną do spektaklu Teatru Telewizji „Golgota Wrocławska” w reżyserii Jana Komasy otrzymał Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w 2009 roku. Skomponował muzykę do spektakli „2084” i „SHOWTIME” w reżyserii Michała Siegoczyńskiego. Jest autorem ścieżki muzycznej do filmu Marca Silvera „There is no others there is only us”, filmu dokumentalnego Jolanty Krysowatej „Nigdy nie wrócisz do domu” oraz filmu pełnometrażowego „Sala samobójców” Jana Komasy.

Koncertował   w Stanach Zjednoczonych (Festiwale: Unsound New York, Communikey, Hopscotch), w Kanadzie (Mutek Showcase), w Wielkiej Brytanii (Festiwal Fertilizer Poland, Alpha Ville Festival),w Holandii (Urbanexplorer Festival), Belgii (Fereejen Festival), Portugalii, Szwecji (Volt Festival), Słowacji, Niemczech, Ukrainie i Rosji (Electro-Mechanica Festival); a także na najbardziej znaczących festiwalach w Polsce: Off Festival, Tauron Nowa Muzyka, Unsound Festival, Astigmatic, Festiwal Ambientalny, Heineken Opener Festival oraz w cyklu koncertów “Męskie Granie”.
 

www.jacaszek.com