Annette, reż. Leos Carax

Henry (Adam Driver) jest komikiem, Ann (Marion Cotillard) śpiewaczką operową i wydają się idealną parą, ale ich córeczka Annette... nie, tego nie da się opisać, to trzeba zobaczyć i usłyszeć. 

Więcej informacji >>>

2021-09-01

Driftmachine (DE)

Andreas Gerth i Florian Zimmer. Duet z Berlina wytrwale poszukuje granic możliwości syntezatorów modułowych i na szczęście wciąż nie może ich znaleźć.

Więcej informacji >>>

2021-08-26

Deadbeat (CAN/DE)

Deadbeat debiutował w 2001 roku albumem "Primordia", a 20 lat i 10 płyt później jest wyróżniającym się uczestnikiem tej części sceny, która w swoich poszukiwaniach balansuje pomiędzy innowacją a przystępnością.

Więcej informacji >>>

2021-08-23

The Nowhere Inn

Annie Clark, znacie ją jako St. Vincent, namawia swoją przyjaciółkę Carrie Brownstein by nakręciła film o St. Vincent w trasie, za kulisami, od kuchni.

Więcej informacji >>>

2021-08-20

Aiming For Enrike (NO)

Norwegów jest tylko dwóch, lecz wyobraźni im starcza za całą orkiestrę, bo potrafią w obrębie jednego utworu z jazzu zanurkować w noise, by wynurzyć się w popie albo funku, ani na chwilę nie tracąc kontroli nad tym pozornym chaosem.

Więcej informacji >>>

2021-08-20

Dinner in America

Ona jest zakompleksioną nastolatką i fanką undergroundowego zespołu, którego liderem jest on, wrażliwy łobuz, wściekły na cały świat. Kiedy łączy ich los, rzucają wyzwanie nudzie, komfortowi i konformizmowi zwykłego amerykańskiego życia.

Więcej informacji >>>

2021-08-19

Elephant 9 (NO)

Trio z Oslo działa aktywnie na scenie od ponad dekady, lawirując pomiędzy psychodelicznym rockiem a jazzem. Łączą wysoką kulturę muzyczną z brawurą, melancholię i mroczne inklinacje z poczuciem humoru.

Więcej informacji >>>

2021-08-19

Karnety w promocyjnej cenie!

Jubileuszowa, 10. edycja Fonomo Music & Film Festival to w sumie pięć dni filmów i muzyki. Z okazji naszych okrągłych urodzin mamy dla was prezent – karnet na wszystkie wydarzenia za jedyne 90 zł!
Uwaga, karnety w specjalnej cenie będą w sprzedaży tylko do 19 września!

2021-08-11

Sound of Metal, reż. Darius Marder

Jeden z najbardziej fascynujących filmów, jakie zobaczycie w tym roku na ekranach kin. Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. 

Więcej informacji >>>

2021-08-11

Stefan Wesołowski (PL)

Do line-up dziś doiłącza Stefan Wesołowski. Skrzypek i kompozytor z Trójmiasta, który jak w domu czuje się w tradycji klasycznej, muzyce sakralnej i współczesnej elektronice.

Więcej informacji >>>

2021-07-29

Julek Ploski wśród tegorocznych wykonawców

Witamy Julka Ploskiego na pokładzie. Urodzony w 1998 roku Julian Płoski jest jednym z najciekawszych artystów rodzimego elektronicznego undergroundu. Wychwalany za debiutancki album "Tesco" (2018) nie osiadł na laurach, lecz nie ustaje w poszukiwaniach – współczesną muzykę klubową psując industrialnymi i noise'owymi wtrętami.

Więcej informacji >>>

2021-07-27

Ręce Boga

Csángáló, romski skrzypek z biednej wioski w Transylwanii, był słuchany i podziwiany na całym świecie za temperament oraz unikalną technikę. Niestety, pewnego dnia dotąd niezawodna ręka zaczęła drżeć.

Więcej informacji >>>

2021-07-23

Kode 9 w lineupie Fonomo 2021

Kolejnym wykonawcom, który pojawi się w tegorocznym programie jest Kode 9. W pierwszej dekadzie tego stulecia z piwnic i klubów Południowego Londynu popłynęła muzyka, od której zadrżał świat. Nie tylko przez jej bezkompromisowy charakter, ale i za sprawą totalnych, ciężkich basów… Steve Goodman, urodzony w Glasgow producent i DJ, był jednym z przywódców tej muzycznej rewolucji.

Więcej informacji >>>

2021-07-06

Aïsha Devi jedną z artystek tegorocznej edycji

Jest nam niezmiernie miło przedstawić Państwu pierwszą artystkę, która zagra na 10. Fonomo Music & Film Festival. Jest nią Aïsha Devi. Są tacy, co uważają, że muzyka elektroniczna odwołuje się raczej do potrzeb ciała niż ducha, że odcina się od tradycji, zapatrzona w przyszłość. Tych Aïsha Devi może wprawić w zakłopotanie, bo futurystyczne brzmienia i klubową rytmikę w naturalny sposób łączy z wielowiekowym dziedzictwem Azji – dźwiękami instrumentów rytualnych, śpiewem alikwotowym, ale też technikami medytacyjnymi.

Więcej informacji >>>

2021-07-03