aktualności

WSPOMNIK - zbiórka tkanin pełnych wspomnień

Chusteczka po dziadku, skrawek sukienki, w której czułaś, że podkreśla Twoje piękno, t-shirt, który zdobył z Tobą szczyty gór, gryzący, choć ciepły sweter z młodości, smycz ukochanego psa, najcieplejszy koc, pielucha dziecka, kawałek zasłony z mieszkania w którym czułaś_eś się szczęśliwy i bezpieczny...

2021-07-17

Ekowyprawka - kosmetyki i czystość bliskie naturze! - fotorelacja

Podczas warsztatów wykonaliśmy eko pastę do zębów, proszek do prania, peeling i płyn na komary. Zajęcia prowadziła Dorota Mrozowicz-Grodzka.

Zapraszamy do udziału w innych wydarzeniach w ramach projektu: TOO MUCH!

 

/fot. Agnieszka Ostaniewicz/

 

Wydarzenie finansowane ze środków Urzędu Miasta Bydgoszczy.

2021-07-17

5G + Sukubizm - koncert spontaniczny

Mimo, że tego w ogóle nie było w planach, postanowiliśmy efekty naszej trzydniowej rezydencji artystycznej pokazać publiczności. Zatem zapraszamy Was jutro, czyli 15.07.2021, do Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, na godz. 20.00, na spektakl multimedialny przygotowany przez zespół 5G oraz VJ-kę (Sukubizm). 

 

 

2021-07-14

Movie Your Guitar vol. 2.

Właściwie to już jakiś czas temu zaczęliśmy realizację projektu MOVIE YOUR GUITAR vol.2. Jest to projekt rezydencji artystycznej, podczas której zespół 5G oraz Sukubizm, w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy wspólnie pracują nad spektaklem audiowizualnym. Po okresie prac koncepcyjnych dzisiaj przeszliśmy do konkretnych działań. 

2021-07-13

_wet music presents: Morświn

Zespół Morświn zagra w ramach _wet music presents, 22.07.2021, w bydgoskim Mózgu. Będzie to pierwsza wizyta tego zespołu w Bydgoszczy.

2021-06-30

„RECYKLING ART” - wykład online

Odpad = obiekt uszkodzony, zniszczony lub uznany za zbyteczny.

Czy rozwój cywilizacji może być nieograniczony? Czy społeczeństwa powinny się hamować? Czy odpady są częścią sztuki?


2021-06-17

TOO MUCH - sztuka dla klimatu - NOWY PROJEKT!

Projekt stanie się próbą zwrócenia uwagi mieszkańców miasta na aktualną sytuację środowiska, ekosystemu, nadprodukcji dóbr, oraz ogólnej sytuacji świata w erze późnego konsumpcjonizmu.

2021-06-02

Warsztaty Pieśni Plemiennej w Bydgoszczy

Dla wszystkich tęskniących za głosowymi spotkaniami mamy propozycję nie do odrzucenia. Już 22 września spotykamy się na Warsztatach Pieśni Plemiennej w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy. 

2019-08-19

BYDGOSKA ORKIESTRA IMPROWIZOWANA - koncert

Bydgoska Orkiestra Improwizowana to nowy cykl wydarzeń dźwiękowych organizowanych przez nas w Bydgoszczy. Pierwsze z nich odbędzie się już 8 czerwca w bydgoskim Mck-u.

2019-05-20

FABUSFERA ● Jolanta Krukowska

Zapraszamy Państwa na ostatnie wydarzenie w ramach projektu FABUSFERA. Naszym gościem będzie Jolanta Krukowska, która podczas spotkania autorskiego wygłosi wykład pn.: „Świadomość ciała w kontekście praktyk teatralnych", a także zaprezentuje wybrane techniki gestu i narracji wizualnej. Wydarzenie odbędzie się w dniu 12 grudnia, o godz. 17.30, w Księgarnia Gratka, ul. Jezuicka 24, w Bydgoszczy. 

2018-12-10

PROJEKTOR GŁOSU - Michał Esz Szerląg

W dniach 16 - 17 listopada uczestnicy Projektora Głosu mieli okazję dotknąć różnych odmian śpiewu gardłowego i alikwotowego. W sobotę wieczorem szersze grono bydgoszczan przybyło na relaksacyjny koncert na strychu biblioteki. 

2018-12-10

FABUSFERA ● Grzegorz Pleszyński

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie spotkanie z Grzegorzem Pleszyńskim. Wydarzenie odbędzie się w czwartek,  29 listopada, o godz. 17.30, w Księgarni Gratka, przy ul. Jezuickiej 24, w Bydgoszczy. Podczas spotkania artysta zaprezentuje m.in. multimedialny wykład ze sztuki czytania obrazów.

 

2018-11-26

FABUSFERA ● Zbigniew Mikołejko

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy Państwa serdecznie na spotkanie autorskie z profesorem Zbigniewem Mikołejko. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 24 listopada o godz. 14.00 w Księgarni Gratka przy ul. Jezuickiej 24 w Bydgoszczy. Podczas spotkania promowana będzie najnowsza książka autora - „Prowincje ciemności". Prowadzenie: Jarosław Jaworski.

2018-11-19

FABUSFERA ● Agnieszka Taborska

Zapraszamy Państwa serdecznie na kolejne spotkanie autorskie w ramach projektu FABUSFERA. Tym razem naszym gościem będzie Agnieszka Taborska. Wydarzenie odbędzie się we wtorek,  9 października o godz. 18.00 w Księgarni Gratka przy ul. Jezuickiej 24 w Bydgoszczy. Podczas spotkania promowana będzie najnowsza książka dla dzieci autorki   - "Włóczykij". Prowadzenie: Mona Grabarek.  

2018-10-04

FABUSFERA ● Spotkanie z książką

W ramach projektu FABUSFERA przygotowaliśmy cykliczne spotkania z książką. „Rady nie od parady” – tematem spotkań są poradniki z różnych dziedzin życia (zdrowie, diety, majsterkowanie, ogrodnictwo itp.)  prezentowane przez uczestników spotkania.

2018-09-18

FABUSFERA ● Zrób sobie komiks

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki „Zrób sobie komiks” Piotra Kasińskiego i Roberta Trojanowskiego, Wydawnictwo: Znak emotikon, 2018.

2018-09-17

Projektor głosu "Chór Nieśpiewający" - warsztaty i koncert

Projektor głosu jest połączeniem form. Pierwszą z nich jest poznanie odmiennych sposobów ekspresji wokalnej, które nie są promowane przez mass media. Część pierwsza – warsztatowa, ma pomóc uczestnikom w zaprojektowaniu swego głosu, poprzez zetknięcie z różnymi metodami jego wydobywania, kreowania, czerpiąc go za każdym razem z innej cząstki swego organizmu. Część druga - koncerty artystów (prowadzących) - ma służyć niczym projektor dla taśmy filmowej z awangardową zawartością.

2018-09-05

FABUSFERA ● Domek dla lalek

Serdecznie zapraszamy dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym na ostatnie wakacyjne warsztaty plastyczne Domek dla lalek.

2018-08-27

FABUSFERA ● Kursy językowe

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy na kursy od podstaw języka angielskiego i niemieckiego dla dorosłych. Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu i trwają 60 min.

2018-08-13

Warsztaty z tworzenia bajki

Dzisiaj zakończyła się pierwsza część warsztatów dla dzieci, z tworzenia bajki animowanej, które odbywają się w ramach projektu Fabusfera. Bez wątpienia rosną nam nowi, świetni animatorzy ...

2018-07-26

Ritual Meeting - Akt II

Ritual Meeting to spotkania dotyczące dotyku konkretnych części nas, do których na co dzień nie dajemy sobie dostępu, bądź czasu na doznanie ich obecności, odbywające się w małej społeczności, przekraczając sferę tabu. 

2018-07-19

FABUSFERA ● Bajkotwór

W ramach projektu FABUSFERA zapraszamy dzieci w wieku szkolnym na cykl warsztatów plastycznych: Tworzenie Bajki, Magiczna Latarnia, Ilustrowana książeczka. Warsztaty poprowadzą: Karolina Rosińska i Marcin Roszczyniała.

2018-07-19

FABUSFERA ● Premiery książkowe

Kolejną odsłoną projektu FABUSFERA będzie premiera książki Michała Rusinka Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata. Premiera połączona jest z warsztatami dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym z tworzenia rymowanek.

2018-07-19

Spotkanie z Krystyną Mzurówną

Wczoraj, w Księgarni Gratka, w ramach projektu Fabusfera, odbyło się spotkanie z Krystyną Mazurówną. Wyjątkowa osoba i wyjątkowe opowieści.
O kolejnych gościach, na spotkanie z którymi będziemy chcieli Państwa zaprosić, będziemy informowali niebawem.

2018-07-06

FABUSFERA ● Krystyna Mazurówna

FABUSFERA to cykl działań interdyscyplinarnych w autorskich księgarniach stacjonarnych w Bydgoszczy. Pierwszym zaproszonym gościem będzie Krystyna Mazurówna.

2018-06-26

P e r f o r m a n c e X

P e r f o r m a n c e X to cztery dni artystycznych eksperymentów dedykowanych Muzeum Fortepianów w Ostromecku.

2018-04-16

OdCienie głosu i pieśń wielogłosowa Gruzji

W ramach nowego projektu fundacji pod nazwą Projektor głosu, mamy okazję zaprosić Państwa na warsztaty artystyczno-głosowe oraz otwarty pokaz powarsztatowy prowadzone przez Olgę Lidię Kozłowską. Wydarzenie odbędzie się w dniach 20 i 21 lipca w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy.

2017-07-04

Sztuka obecności z Sylwią Hanff

Druga odsłona bydgoskiego projektu SZTUKI OBECNOŚCI to propozycja z udziałem pionierki i najbardziej rozpoznawalnej tancerki butoh w Polsce - Sylwii Hanff, która po raz pierwszy przyjedzie do Bydgoszczy.

2017-04-28

Sztuka Obecności

„Twój głos ma potężną moc harmonii, jest to najwspanialszy masaż dźwiękiem.”

2017-04-13

FONOMO 2016

Piąta edycja FONOMO Music & Film Festival odbędzię się w dniach 20 - 22.10.2016, oczywiście w Bydgoszczy. Polecamy i zapraszamy. 

Czytaj więcej >>>>

2016-09-27

FONOMO ON TOUR 2016

W tym roku, pierwszy raz w historii FONOMO, planujemy FONOMO ON TOUR. Czyli wybierzemy kilka pozycji programowych z ostatniej edycji festiwalu i przejedziemy się z nimi po Polsce. Pełna lista miast poniżej.

2016-03-01

wet music presents: Karpaty Magiczne

Zapraszamy na drugą odsłonę cyklu Wet Music Presents, w ramach którego zagrają Karpaty Magiczne. Koncert odbędzie się 28.11.2015 na Strychu Biblioteki Miejskiej. 

2015-11-25

Po koncercie w Synagodze

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się w niędzielę w Synagodze na koncercie Pawła Szamaburskiego oraz Jessiki Kenney i Eyvinda Kanga. Koncert wybitny. Przestrzeń synagogi - idealna. 
Poniżej zdjęcia Jakuba Szymczaka z tego wydarzenia. 

2015-08-25

Pieśń tętniąca oddechem - warsztaty

22 i 23 sierpnia zapraszamy na pierwsze warsztaty w ramach cyklu SKOMPONUJ SIEBIE - MISTRZOWSKIE WARSZTATY ARTYSTYCZNE, które poprowadzi amerykańska artystka Jessika Kenney.

2015-08-03

wet music presents w Synagodze

W ramach pierwszej odsłony Wet Music Presents zagrają Eyvind Kang, Jessica Kenney i Paweł Szamburski. Koncert odbędzie się 23.08.2015.

2015-08-02

Nowa płyta - Maćkowiak i Pleszynski

"A sound of the wooden fish" to nowa płyta Artura Maćkowiaka i Grzegorza Pleszynskiego z gościnnym udziałem Jerzego Mazzolla. 
Dzsiaj premiera. 

2014-10-21

Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku

Dzisiaj rusza pierwsza edycja festiwalu Sanatorium Dźwięku w Sokołowsku. Bardzo ciekawe wydarzenie, któremu kibicujemy i szczerze polecamy.

2014-08-08

Zdjęcia i filmy z Duchamperii

Zdjęcia oraz dwa klipy z tegorocznych Duchamperii Experyment. Przypomnijmy, że w ramach cyklu zagrali: M.TAKARA, BAOBA STEREO CLUB oraz WILHELM BRAS.

2014-08-08

Nowy Kilof

Właśnie ukazał się najnowszy, już XIII, numer KILOFA. W nim dużo dobrych tekstów i recenzji. Między innymi recenzja najnowszej płyty Grzegorza Pleszyńskiego "Rock & Roll History of Art".

2014-07-31

Plakatna Duchamperie 2014

Plakat na tegoroczne Duchamperie, które odbędą się 1 sierpnia, na Dziedzińcu Biblioteki W Bydgoszczy. 

2014-07-08

Duchamperie Experyment

Tegoroczna odsłona Duchamperi odbędzie się 01.08.2014. Na Dziedzińcu Biblioteki zagrają: BAOBA STEREO CLUB, M.TAKARA, WILHELM BRAS. 

2014-06-24

Mazzoł Jebuk na kasecie

W listopadzie 2013, w ramach projektu Relokacje, na strychu Naszej Ulubionej Biblioteki, odbył się koncert. Efekt tego spotkania okazał się na tyle ciekawy, że duża część muzyki z tego koncertu zastała wydana na kasecie, przez całkiem zacne wydawnictwo Wounded Knife. 


2014-06-09

Relokacje: Sytuacja w krajobrazie

Bezpośredni kontakt z krajobrazem wymaga pewnego wysiłku. Krajobraz dotyczy relacji i bez nas go nie ma. Aby opowiedzieć o różnych sytuacjach zachodzących w naszym krajobrazie, także o potrzebie dezorientacji w przestrzeni, spotkamy się pod samym dachem - na strychu Biblioteki Głównej w Bydgoszczy, w czwartek 14 listopada br.

2013-11-10

W pół drogi

Bydgoszcz i Toruń, dwa sąsiadujące ze sobą miasta, z ogromnym potencjałem, bez chęci współpracy. Tak blisko, a dla niektórych tak daleko. Odległość fizyczna powiększa się zwłaszcza w sferze psychicznej, to uboczny efekt przywiązania do miejsca, lęku przed zmianą, przed otwarciem na innego.

2013-11-04

Paczka z herstoriami

Długo czekaliśmy na kolekcjonerską serię pocztówek inspirowanych miastem i jego historią, czy też raczej jej historią, bo Bydgoszcz jest rodzaju żeńskiego. Herstorie jako kolekcja pięciuset pocztówek zrodziły się podczas spotkań i splotów w Bydgoszczy z twórcami pochodzącymi stąd, jak i ze Śląska, a nawet z gór. Dziś - 25 października 2013 - mają swoją prapremierę.

2013-10-25

Koncert W PÓŁ DROGI

Stanisław Moniuszko, Aleksander Tansman oraz Michael Nyman - utwory tych kompozytorów usłyszymy 3 listopada 2013 na koncercie 'W pół drogi' - między Bydgoszczą i Toruniem, czyli w Złejwsi Wielkiej.

2013-10-24

W pół drogi jest Zławieś Wielka

Szukając możliwości rozwoju wzajemnych relacji dwóch sąsiadujących ze sobą miast - Bydgoszczy i Torunia - proponujemy spotkanie "W pół drogi" w Złejwsi Wielkiej, ulokowanej 25 km od Bydgoszczy w kierunku Torunia lub 21 km od Torunia w kierunku Bydgoszczy.

2013-10-23

Artur Maćkowiak - nowa płyta

21.10.2013 premierę będzie miała nowa płyta Artura Maćkowiaka "Before the angels play their trumpets". Oczywiście wydana przez Wet Music Records.

2013-10-18

"Legenda Kaspara Hausera" - wywiad z reżyserem

W linku poniżej prezentujemy wywiad z Davidem Manulim, reżyserem filmu "Legenda Kaspara Hausera", który pokażemy podczas Fonomo, 12.10., o godz. 18:00. Wywiad i film bardzo polecamy.


2013-10-07

Relokacje: Ruchoma Kolekcja Sztuki

Autobox to system komunikacji wizualnej w autobusach i tramwajach. Wybraliśmy dwustronne gabloty montowane na szybach pojazdów komunikacji miejskiej na terenie naszego kraju, dzięki czemu kolekcje prezentowane są pasażerom wewnątrz autobusów, jak i na przystankach i w całym mieście w trakcie kursowania. Wstęp do naszej mobilnej galerii jest wolny...

2013-10-07

Fonomo Orkiestra - warsztaty

W tym roku - przy okazji drugiej edycji FONOMO Music & Film Festival powołujemy do życia wyjątkową orkiestrę, a Ty możesz ją współtworzyć.

2013-09-24

Fonomo: "Miłość", reż. Filip Dzierżawski

Jednym z filmów, który pokażemy podczas Fonomo będzie film "Miłość" w reż. Filipa Dzierżawskiego o legendarnym już zespole Miłość. Film opowiada historię tej wyjątkowej grupu w kontekście ich reaktywacji, na zaproszenie OFF Festivalu w 2009r. 
Po filmie spotkanie z Tymonem Tymańskim oraz reżyserem filmu. 

2013-09-18

2. Fonomo Music & Film Festival

Miło nam poinformować, że 2. Fonomo Music & Film Festival odbędzie się w dniach 9 - 12.10.2013 w Bydgoszczy. Pełen program poniżej.

2013-09-17

Fonomo: Jazz Out

Jazz Out – formacja muzyczna założona przez muzyków związanych z szeroko rozumianą muzyką improwizowaną. Muzyka grupy miała być wypadkową doświadczenia muzyków: kontynuacją stylistyk grup Miłość, Pink Freud, czy Polish Brass Ensemble. Pomimo przemożnej pokusy nagrania debiutanckiego albumu z autorskim materiałem, muzycy postanowili zacząć od zmierzenia się z idiosynkratycznym repertuarem Theloniousa Monka.

2013-09-17

Relokacje: Spotkanie z Jadwigą Sawicką

"STOP niedoli STOP niewoli - to źle zapamiętany cytat z „Balu w operze”, Juliana Tuwima. (Ma być: "Precz z niedolą! Precz z niewolą!”). Przypadkiem wysłuchałam radiowej interpretacji "Balu..." i uderzyła mnie energia wynikająca z gniewu na niesprawiedliwość społeczną; ten gniew jest dziwnie aktualny w porównaniu z innymi, historycznymi już detalami. Poza tym, zmieniając perspektywę ze społecznej na bardziej osobistą: rzeczywiście, szczęście daje wolność.
A więc: precz z niedolą!"
Jadwiga Sawicka

2013-09-02

Dancing Międzypokoleniowy - relacje

Tegoroczną edycję projektu RELOKACJE rozpoczęliśmy na Placu Kościuszki w Bydgoszczy, organizując Dancing Międzypokoleniowy. W sobotę 3 sierpnia 2013 gościła u nas i zagrała DJ Wika oraz Grzana wraz z DJ Drapskim. Oto krótka relacja z wydarzenia, poniżej zaś nasza fotorelacja.  

2013-08-12

GORZYCKI/PATER oraz JACHNA/BUHL - fotorelacja

Nadrabiamy zaległości i prezentujemy kilka zdjęć z koncertów GORZYCKI/ PATER oraz JACHNA/BUHL. Koncerty te odbyły się oczywiście w ramach Duchamperii 2013, w 12-stej Kamienicy w Bydgoszczy. 


2013-08-05

Dwa dni z animacją

Deszcz uniemożliwił nam dokończenie pokazu "Animacje z konkursu o nagrodę Czarnego Konia Animacji", dlatego te filmy pokażemy raz jeszcze w najbliższą środę czyli 24 lipca, w 12-stej Kamienicy, ul. Poznańska 12, Bydgoszcz. Pokaz oczywiście w ramach Duchamperii.

2013-07-22

Warsztaty śpiewu białego - zmiana daty

Uwaga ZMIANA - trzydniowe warsztaty emisji głosu i śpiewu białego odbędą się w nowym terminie: 30, 31 sierpnia i 1 września, każdego dnia od godz. 17 do 20. Serdecznie zapraszamy.
Pełen program Duchamperii TUTAJ

2013-07-17

Relokacje: Dancing międzypokoleniowy

W bramach Relokacji do Bydgoszczy po raz pierwszy zawita Dancing Międzypokoleniowy. Już 3 sierpnia w sobotę bawimy się przy Placu Kościuszki. Tym razem do 74-letniej DJ-ki Wiki dołączy raper i DJ - Grzana. To impreza, na którą wypada przyjść ludziom w każdym wieku!
Wstęp wolny. 

Pełna informacja o wydarzeniu TUTAJ

2013-07-15

Seans w innym miejscu

Ze względu na warunki pogodowe dzisiejszy pokaz filmowy "Izraelskie Kino Kobiet" odbędzie się w namiocie na River Side Bar. Startujemy o 21:15. Zapraszamy.

2013-07-11

Koncert UL/KR w Bydgoszczy

Poniżej kika zdjęć z koncertu UL/KR, który był pierwszym wydarzeniem w ramach Duchamperii 2013.

2013-07-02

Kino letnie Duchamperii

Za tydzień zaczynamy cykl seansów filmowych w ramach Duchamperii.
Poniżej krótko o tym, co będzie się działo:


2013-06-27

Program Duchamperii na PopUpMusic.pl

PopUpMusic.pl na swojej stronie zamieścił pełen program tegorocznych Duchamperii wraz z całą serią linków do wywiadów i recenzji płyt wykonawców, którzy zagrają na tegorocznej edycji. 

2013-06-19

Duchamperie 2013

Ujawniamy plakat, a zarazam program tegorocznych DUCHAMPERII. Jest nowa, atrakcyjna lokalizacja, ale idea podobna do tej z Muszli Koncertowej - ciekawe propozycje kulturalne na wakacje w mieście.
Już dziś zapraszamy do udziału.

2013-06-13

Artur Maćkowiak na trasie w Irlandii

Solowa trasa koncertowa Artura Maćkowiaka w Irlandii promójąca jego ostatnią płytę "Take away":

22.05 Dublin - Centre for Creative Practices
23.05 Sligo - Rafferty's Bar
24.05 Dublin - Sweeneys
25.05 Gorey - Katie Daly's Restaurant
26.05 tba

www.facebook.com/wetmusicrecords
www.soundcloud.com/wetmusic

Koncerty odbywają się przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza. 


2013-05-08

BAABA na IF YOU SAY SO FESTIVAL

Czas na niespodzianki. Drugiego dnia IF YOU SAY SO FESTIVAL, czyli w piątek - wystąpi zespół BAABA oraz M.Bunio.S i Gabriela Kulka.

2013-04-10

IF YOU SAY SO ... FESTIVAL - WARM UP DAY

Podczas pierwszego dnia IF YOU SAY...SO FESTIVAL usłyszymy STARĄ RZEKĘ - solowy projekt Kuby Ziołka oraz tajemniczy zespół z Poznania SELECTED WORKS. 
Wstęp na koncerty tego dnia jest bezpłatny.

Pełen program TUTAJ


2013-03-19

Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL

Druga edycja IF YOU SAY SO ... FESTIVAL odbędzie się w dniach 11 - 13.04.2013. 
Wszystkie koncerty odbędą się w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. 
O szczegółach programu będziemy informowali sukcesywnie. 


2013-03-04

Nasi na Jazz Jantar w Gdańsku

Miło nam poinformować, że w ramach tegorocznego Festiwalu Jazz Jantar, który odbędzie się w Gdańsku, 16.03.2013 wystąpią INNERCITY ENSEMBLE, STARA RZEKA - solowy projekt Kuby Ziołka oraz ARTUR MAĆKOWIAK SOLO. 
Pełen program Festiwalu na stronie: www.klubzak.com.pl

2013-02-18

Maćkowiak - płyta + koncerty

Do sprzedaży trafiła już najnowasza płyta Artura Maćkowiaka "Take eway". 
Materiał z tej płyty w najbliższym czasie będzie można usłyszeć na żywo w Poznaniu, Wrocławiu, Toruniu, Bydgoszczy i Warszawie. 


2012-11-19

INNERCITY ENSEMBLE koncertuje

Już niebawem INNERCITY ENSEMBLE będzie można zobaczyć na żywo:
13.10 Bydgoszcz - MCK
14.10 Warszawa - Powiększenie
16.10 Kraków - Unsound Festival, Akademia Muzyczna

2012-10-05

Innercity Ensemble - Wet Music Rec.

Miło nam poinformować, że debiutancka płyta INNERCITY ENSEMBLE "KATAHDIN" ukaże się nakładem Wet Music Records. 
Premiera w październiku br. 

2012-10-01

Nowy festiwal

Z przyjemnością informujemy o nowym festiwalu organizowanym przez naszą Fundację. 
FONOMO Music & Film Festival odbędzie się w Bydgoszczy, w dniach 19-20 października, w Miejskim Centrum Kultury. 

Na stronie www.wetmusic.pl/fonomo pełen program festiwalu oraz przydatne informacje. 


2012-09-27

Po Duchamperiach

Skończyły się Duchamperie. 
Dziękujemy Miastu Bydgoszcz za wsparcie finansowe tego projektu oraz Miejskiemu Centrum Kultury w Bydgoszczy za współorganizację. 

2012-09-11

Plakat kolekcjonerski

Z okazji kolejnej wizyty NOMEANSO w Polsce Dawid Ryski przygotował plakat kolekcjonerski. 

2012-09-11

Nowy projekt - Relokacje Bydgoszcz

Relokacje Bydgoszcz to inicjatywa artystyczno-społeczna realizowana w wybranych punktach zachodniej części Śródmieścia Bydgoszczy, określanej przez mieszkańców "dzielnicą cudów".

2012-09-03

"Hugo i jego wynalazek" w Muszli Koncertowej

W najbliższy czwartek, czyli 16.08.2012, Fundacja Nowa Sztuka Wet Music oraz Miejskie Centrum Kultury i Kino Orzeł zapraszają na film: 
"Hugo i jego wynalazek" reż. Martin Scorsese. Projekcja w Muszli Koncertowej, godz. 21:30. 

2012-08-13

Nomeansno - zmiana miejsca w Katowicach

Zmieniła się lokalizacja koncertu Nomeansno w Katowicach. Koncert odbędzie się w Kinoteatrze Rialto. 
Data, czyli 22.09, oraz ceny biletów bez zmian. 

Pełna rozpiska trasy TUTAJ

2012-08-09

NoMeansNo - dodatkowy koncert

Na trasie zespołu Nomeansno w Polsce doszedł jeszcze jeden koncert, który odbędzie się w Zgorzelcu 17.09.2012 w Miejskim Domu Kultury.
Plan całej trasy TUTAJ

2012-07-25

Kev Fox w Muszli Koncertowej

Do programu Duchamperii dołączamy koncert KEV'A FOX'A, który odbędzie się 27.07.2012 w Muszli Koncertowej w Bydgoszczy.

2012-07-16

NoMeansNo - On Tour 2012

NoMeansNo - legendarne trio z Kanady cieszące się wielkim uznaniem wśród miłośników muzyki alternatywnej od niepamiętnych czasów, ponownie zawita do Polski w ramach ich europejskiej trasy koncertowej.

Pełne info o trasie TUTAJ

2012-07-16

Artykuł w Gazecie Wyborczej


Gazeta Wyborcza opublikowła dziś naszą odpowiedź na artykuł Pani Joanny Lach "Ciche i skromne wakacje", który ukazał się w bydgoskim dodatku Gazety Wyborczej 29.06.2012. Daje on nie do końca prawdziwy obraz wydarzeń kulturalnych zaplanowanych na lato w Bydgoszczy, dlatego postanowiliśmy się do niego ustosunkować. 
Cały artykuł można też przeczytać TUTAJ

2012-07-09

Duchamperie

Przez wakacje - od połowy czerwca do końca sierpnia - zapraszamy do Muszli Koncertowej w Parku im. W. Witosa w Bydgoszczy na cykl koncertów, filmów, warsztatów, spotkań. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyć będzie działalność letniego ogródka.
Pełen program TUTAJ

2012-06-10

Polska Wina

Winosfera i Fundacja Nowa Sztuka Wet Music zapraszają na wystawę: ZbyZiel, "POLSKA WINA",
wernisaż 20 kwietnia 2012, godz. 20:00, Winosfera, Gdańska 78
Wystawa czynna do 19 maja

2012-05-10

The Reach of Resonance

Zanim spotkamy się z muzyką na IF YOU SAY SO... FESTIVAL, zapraszamy na wyjątkowy film: The Reach of Resonance - to opowieść o czterech muzykach z różnych części świata: Miya Masaoka poprzez muzykę wchodzi w interakcję z owadami i roślinami; Jon Rose za pomocą smyczka do skrzypiec przekształca ogrodzenia w instrumenty muzyczne w strefach konfliktu pomiędzy australijskim buszem a Palestyną...

2012-03-21

wernisaż fotografii cyfrowej przy Pomorskiej 11

Uważam, że przypadek to wielka część procesu twórczego. Człowiek obserwuje świat na chybił trafił i wybiera z niego elementy, które postrzega jako wartość estetyczną. Sztuka to raczej wybór końcowego efektu niż całkowita kontrola nad tym procesem. Artysta tworzy strategie, by pobudzić przypadek i w ten sposób uwydatnić przypadkowe elementy procesu twórczego, po których następuje ostatecznie wybór.

2011-09-29